Sommarschema gruppträning 14 juli – 1 augusti

Sommaren är här och nu finner ni hela gruppträningsschemat fram till 1 augusti i bokningsappen. Under sommarmånaderna sjunker beläggningen och då har vi i vanlig ordning färre klasser än under ordinarie termin. För oss är det en utmärkt tid att vidareutveckla koncepten och förbereda oss maximalt för att kunna bibehålla en hög nivå och hög frekvens av gruppklasser under höst och vår. Vecka 33 är preliminärt startdatum för höstterminen.

Till skillnad från förra sommaren kan vi erbjuda tre morgonklasser varje vecka onsdag-fredag (förutom midsommarveckan) samt våra populära lunchklasser måndag, onsdag, torsdag och fredag. Även utomhslöpning är tillbaka och erbjuds fyra lördagmornar i juli.

Nya öppettider from v. 26 träder i kraft: mån-tis 08.00-21.00, ons-tor 06.30-21.00, fre 06.30-19.00, lör-sön 09.00-15.00. (se separata tider för v. 24 – 25). All träning i gym skall fortsättningsvis bokas i Wondr och nuvarande restriktioner gäller tillsvidare.

Nedan sommarens schema v. 24 – 30. Observera att vi med kort varsel kan tvingas justera gruppklasser pga sjukdom mm. Gå alltid in i wondr för att se aktuellt schema.

VECKA 24 (14 juni – 20 juni)

Måndag           

05.30-06.30      Atleterna Powerstyrka                                         Jonas

06.30-07.30      Atleterna Powerstyrka                                          Jonas

10.00-11.00      Atleterna Powerstyrka                                         Jonas

11.00-12.00      Atleterna Styrka                                                      Jonas

17.00-18.00      Atleterna Styrka                                                      Jonas

18.00-19.00      Atleterna Powerstyrka                                         Jonas

18.00-19.00      Tyngdlyftning                                                           Toni

18.00-19.00      Atleterna Basic                                                         Sofia

Tisdag               

05.30-06.30      Atleterna Uthållighet                                             Jonas

06.30-07.30      Atleterna Uthållighet                                             Jonas

10.00-11.00      WOD Basic                                                                 Jonas

11.00-12.00      WOD Basic                                                                 Jonas

17.00-18.00      WOD Athletics                                                          Sanna                

18.00-19.00      WOD Basic                                                                 Sanna

19.00-20.00      WOD Athletics                                                          Sanna

Onsdag             

11.00-12.00      Atleterna Uthållighet, sörskogen                      Charlie

18.00-19.00      Atleterna Basic                                                         Sofia

18.30-19.30      Styrkeskolan basövningar                                    Alex

19.00-20.00      Pumping Iron                                                            Sofia

Torsdag            

10.00-11.00      WOD Basic                                                                 Jonas

11.00-12.00      WOD Basic                                                                 Jonas

18.30-19.30      WOD Athletics                                                          Dolk

Fredag              

05.30-06.30      Pumping Iron                                                            Jonas

06.30-07.30      Pumping Iron                                                            Jonas

10.00-11.00      Pumping Iron                                                            Jonas

11.00-12.00      Pumping Iron                                                            Jonas                 

Lördag               inga klasser    

Söndag             

09.00-10.00      Innebandy                                                                 Charlie

09.30-10.30      WOD Basic                                                                 Jonas

10.00-11.00      Atleterna Uthållighet                                             Charlie

10.30-11.30      WOD Athletics                                                          Jonas

VECKA 25 (21 juni – 27 juni)

Måndag           

10.00-11.00      Atleterna Powerstyrka                                         Charlie

11.00-12.00      Atleterna Powerstyrka                                         Charlie              

17.00-18.00      Atleterna Styrka                                                      Charlie

18.00-19.00      Atleterna Powerstyrka                                         Charlie

Tisdag               

10.00-11.00      WOD Basic                                                                 Dolk

11.00-12.00      WOD Basic                                                                 Dolk

18.00-19.00      WOD Basic                                                                 Charlie

19.00-20.00      WOD Athletics                                                          Charlie

Onsdag             

06.30-07.30      Atleterna Uthållighet                                             Charlie

11.00-12.00      Atleterna Uthållighet, sörskogen                      Charlie

18.00-19.00      Atleterna Basic                                                         Sofia

19.00-20.00      Pumping Iron                                                            Sofia

Torsdag             inga klasser

Fredag               inga klasser      MIDSOMMARAFTON

Lördag               inga klasser     MIDSOMMARDAGEN

Söndag             

09.00-10.00      Innebandy                                                                 Charlie

10.00-11.00      Atleterna Uthållighet                                             Charlie

VECKA 26 (28 juni – 4 juli)

Måndag           

10.00-11.00      Atleterna Styrka/Powerstyrka                           Charlie

11.00-12.00      Atleterna Styrka/Powerstyrka                           Charlie                                           

17.00-18.00      Atleterna Styrka/Powerstyrka                           Charlie

18.00-19.00      Atleterna Styrka/Powerstyrka                           Charlie

18.00-19.00      Tyngdlyftning                                                           Toni

Tisdag               

18.00-19.00      WOD Athletics                                                          Sanna                

19.00-20.00      WOD Basic                                                                 Sanna

Onsdag             

06.30-07.30      Atleterna Uthållighet                                             Charlie

11.00-12.00      Atleterna Uthållighet, sörskogen                      Charlie

17.00-18.00      Atleterna Basic                                                         Charlie

18.00-19.00      Styrkeskolan basövningar                                    Charlie

19.00-20.00      Pumping Iron                                                            Charlie

Torsdag            

06.30-07.30      WOD Basic                                                                 Jonas

11.00-12.00      WOD Basic                                                                 Jonas

18.30-19.30      WOD Athletics                                                          Sanna

Fredag              

06.30-07.30      Pumping Iron                                                            Sofia

10.00-11.00      Pumping Iron                                                            Sofia

11.00-12.00      Pumping Iron                                                            Sofia

Lördag              

09.30-10.30      Löpning utomhus                                                    Jonas                 

Söndag             

09.30-10.30      Miniatleterna                                                            Sofia

11.00-12.00      Ungdomsatleterna                                                 Sofia

VECKA 27 (5 juli – 11 juli)

Måndag           

10.00-11.00      Atleterna Styrka/Powerstyrka                           Charlie              

11.00-12.00      Atleterna Styrka/Powerstyrka                           Charlie              

17.00-18.00      Atleterna Styrka/Powerstyrka                           Charlie              

18.00-19.00      Atleterna Styrka/Powerstyrka                           Charlie

18.00-19.00      Tyngdlyftning                                                           Toni                   

Tisdag               

18.00-19.00      WOD Athletics                                                          Jonas                 

19.00-20.00      WOD Basic                                                                 Jonas

Onsdag             

06.30-07.30      Atleterna Uthållighet                                             Charlie

11.00-12.00      Atleterna Uthållighet                                             Charlie

17.00-18.00      Atleterna Basic                                                         Charlie

18.00-19.00      Styrkeskolan basövningar                                    Charlie

19.00-20.00      Pumping Iron                                                            Charlie

Torsdag            

06.30-07.30      WOD Basic                                                                 Jonas

11.00-12.00      WOD Basic                                                                 Charlie

18.30-19.30      WOD Athletics                                                          Jonas

Fredag              

06.30-07.30      Pumping Iron                                                            Charlie

10.00-11.00      Pumping Iron                                                            Charlie

11.00-12.00      Pumping Iron                                                            Charlie

Lördag              

09.30-10.30      Löpning utomhus                                                    Jonas                 

Söndag             

09.30-10.30      Miniatleterna                                                            Josefine

11.00-12.00      Ungdomsatleterna                                                 Josefine

VECKA 28 (12 juli – 18 juli)

Måndag           

10.00-11.00      Atleterna Styrka/Powerstyrka                           Alex                   

11.00-12.00      Atleterna Styrka/Powerstyrka                           Alex                                                

17.00-18.00      Atleterna Styrka/Powerstyrka                           Alex                   

18.00-19.00      Atleterna Styrka/Powerstyrka                           Alex

18.00-19.00      Tyngdlyftning                                                           Toni                   

Tisdag               

18.00-19.00      WOD Athletics                                                          Jonas                 

19.00-20.00      WOD Basic                                                                 Jonas

Onsdag             

06.30-07.30      Atleterna Uthållighet                                             Jonas

11.00-12.00      Atleterna Uthållighet                                             Jonas

17.00-19.00      Atleterna Basic                                                         Jonas

18.00-19.00      Styrkeskolan basövningar                                    Jonas

19.00-20.00      Pumping Iron                                                            Jonas

Torsdag            

06.30-07.30      WOD Basic                                                                 Jonas

11.00-12.00      WOD Basic                                                                 Jonas

18.30-19.30      WOD Athletics                                                          Jonas

Fredag              

06.30-07.30      Pumping Iron                                                            Jonas

10.00-11.00      Pumping Iron                                                            Jonas

11.00-12.00      Pumping Iron                                                            Jonas

Lördag              

09.30-10.30      Löpning utomhus                                                    Jonas                 

Söndag             

09.30-10.30      Miniatleterna                                                            Amanda

11.00-12.00      Ungdomsatleterna                                                 Amanda

VECKA 29 (19 juli – 25 juli)

Måndag           

10.00-11.00      Atleterna Styrka/Powerstyrka                           Charlie

11.00-12.00      Atleterna Styrka/Powerstyrka                           Charlie                                           

17.00-18.00      Atleterna Styrka/Powerstyrka                           Charlie

18.00-19.00      Atleterna Styrka/Powerstyrka                           Charlie

18.00-19.00      Tyngdlyftning                                                           Toni

Tisdag               

18.00-19.00      WOD Athletics                                                          Sanna                

19.00-20.00      WOD Basic                                                                 Sanna

Onsdag             

06.30-07.30      Atleterna Uthållighet                                             Charlie

11.00-12.00      Atleterna Uthållighet                                             Charlie

17.00-18.00      Atleterna Basic                                                         Sofia

18.00-19.00      Styrkeskolan basövningar                                    Sofia

19.00-20.00      Pumping Iron                                                            Sofia

Torsdag            

06.30-07.30      WOD Basic                                                                 Jonas

11.00-12.00      WOD Basic                                                                 Jonas

18.30-19.30      WOD Athletics                                                                                                   

Fredag              

06.30-07.30      Pumping Iron                                                            Jonas

10.00-11.00      Pumping Iron                                                            Jonas

11.00-12.00      Pumping Iron                                                            Jonas

Lördag              

09.30-10.30      Löpning utomhus                                                    Jonas

Söndag             

09.30-10.30      Miniatleterna                                                            Sofia

11.00-12.00      Ungdomsatleterna                                                 Sofia

VECKA 30 (26 juli – 1 augusti)

Måndag           

10.00-11.00      Atleterna Styrka/Powerstyrka                           Charlie

11.00-12.00      Atleterna Styrka/Powerstyrka                           Charlie                                           

17.00-18.00      Atleterna Styrka/Powerstyrka                           Charlie

18.00-19.00      Atleterna Styrka/Powerstyrka                           Charlie

Tisdag               

18.00-19.00      WOD Athletics                                                          Sanna                

19.00-20.00      WOD Basic                                                                 Sanna

Onsdag             

06.30-07.30      Atleterna Uthållighet                                             Jonas

11.00-12.00      Atleterna Uthållighet                                             Charlie

17.00-18.00      Atleterna Basic                                                         Charlie

18.00-19.00      Styrkeskolan basövningar                                    Charlie

19.00-20.00      Pumping Iron                                                            Charlie

Torsdag            

06.30-07.30      WOD Basic                                                                 Jonas

11.00-12.00      WOD Basic                                                                 Jonas

18.30-19.30      WOD Athletics                                                          Dolk

Fredag              

06.30-07.30      Pumping Iron                                                            Jonas

10.00-11.00      Pumping Iron                                                            Jonas

11.00-12.00      Pumping Iron                                                            Jonas

Lördag               inga klasser    

Söndag             

09.30-10.30      Miniatleterna                                                            Josefine

11.00-12.00      Ungdomsatleterna                                                 Josefine